Čo je to personal branding photography alebo bussiness photography?

Ak chcete vystúpiť z radu, potrebujete fotografie, ktoré správne podajú váš príbeh a zároveň predajú vás/ vašu značku.  Personal branding je to, čo vás oddelí od vašej konkurencie!

Skvelý vizuál vašej značky/vás  môže definovať a pozdvihnúť vaše podnikanie a je nevyhnutným prvkom pre vaše zviditeľnenie sa pred vašimi ideálnymi klientmi. Pomáha vám budovať vzťahy v oblasti podnikania (a nielen tam) a prísť do kontaktu s vašimi klientmi a followermi autentickým a zaujímavým spôsobom.

 

Či už ste CEO alebo ste členom tímu, vhodne nafotené biznis fotografie doplnia posledné články skladačky pre budovanie vašej osobnej značky.

 Ako teda viete použiť svoje vlastné biznis fotografie?

Tu je niekoľko príkladov:

  1. Na vážny biznis

Keď začínate podnikať, alebo modernizujete už zabehnutý biznis, Vaša osobná značka je to, čo odovzdáva váš odkaz klientom. Veci ako farby vašej značky, logá, slogany, reklamné predmety...atď

Profilové fotografie robia prvý dojem, keďže je to vec, ktorú si klient pri kliknutí na váš web alebo profil na sociálnych sieťach všimne ako prvé. Toto je veľmi dôležité pre ľudí, ktorí pracujú v oblastí nehnuteľností, PR, poradenstve, medicínskom alebo právnom prostredí a v oblasti komunikácie.

Mali by ste byť schopní vyjadriť svojou fotografiou čo najviac, o čom je vaša značka, váš biznis a zároveň vysielať špecifický odkaz a vyzerať profesionálne.

Naše personal branding foto-sedenia trvajú pár hodín, máte preto dostatok času na to, aby ste  s fotografom vytvorili ten správny odkaz pre vašu značku prostredníctvom fotografií.

 

  1. Pre prácu v zábavnom priemysle

Asi najviac na fotkách záleží pri profesiách, ktoré sa pohybujú v tzv. zábavnom priemysle. Pracujeme s hercami, modelkami, modelmi, tanečníkmi, hudobníkmi, ktorí potrebujú vytvoriť portfólio úplne od nuly, alebo si modernizujú svoje doterajšie, ktoré už nevyhovuje požiadavkám dnešného trhu.  Najmä pre začínajúcich hercov je to možnosť, ako ukázať viacero svojich tvári a tak pokryť väčší rozsah úloh. Je to užitočné pre ľudí, ktorí sú všestranní.

 

Naším cieľom je vytvoriť vám portfólio, ktoré vám pomôže dostať sa do povedomia a zabezpečiť vám dream job.

Personal

braning

fotografie, ktoré vás posunú dopredu…

Tlač fotografií nie je prežitok!

V posledných rokoch nás zasiahla vlna digitálnej revolúcie. Je samozrejmé, že technológie sa opäť zmenia. Digitálne fotky, ktoré máte dnes a ktoré prezeráte  na počítačoch, telefónoch a tabletoch dnešnej doby, budú na nových zariadeniach pravdepodobne vyzerať úplne inak, alebo ich možno nebudete môcť  na počítačoch budúcnosti prezerať vôbec.

 Áno, neviem nič o tom, ako to v budúcnosti bude vyzerať s digitálnymi fotkami, ale kto áno? Nikto to naozaj nevie a jednou z odporúčaných stratégií je urobiť si kópie dôležitých dokumentov a fotografií, ktoré nezávisia na danej technológii.

Kde bude iPad, DVD o 50 rokov ? A čo tak o 100 rokov?

Doma mám mnoho tlačených fotografií. Naozajstných fotografií vytlačených na umeleckom fotopapieri alebo na plátne. Niektoré sú len momentky rodiny z dovolenky, niektoré ukazujú niečo zábavné alebo naopak významné a niektoré sú nádherné umelecké fotografie. Niektoré sú staršie a možno ani nie celkom ostré, ale možno z nich cítiť emócie danej chvíle,  akoby sa to stalo včera. Toto sú veci, ktoré chránime ako prvé. Ak by sa stalo hocičo, spomienky sú to najvýznamnejšie, čo máme. Je to niečo , čo hľadáme ako prvé.

Takže keď už hovoríme o digitálnej revolúcii...kde sú vaše fotografie? “Bezpečne“ uložené na disku, ktorý možno o rok ani nebude fungovať alebo uložené niekde vo virtuálnom priestore? Prečo si radšej nezadovážiť tlačenú verziu fotiek, na ktorých vám záleží a na ktorých si profesionálny fotograf, ktorému ste ich vyhotovenie  zverili, dal naozaj záležať? Prečo ich nevystaviť  doma vytlačené na umeleckom plátne alebo papieri ? Je to jedinečný kúsok a dedičstvo vašej rodiny, úryvok zo života. Je to niečo, čo si budete predávať z generácie na generáciu a jediný vizuálny spôsob,  ako môže Vaša rodina v budúcnosti vidieť, ako ste naozaj vyzerali, aké boli vaše pocity a emócie, ktoré ste pri fotení mali zapísané v tvári.

Predstavte si, že máme rok 2050. Práve ste našli DVD, ktoré ste mali niekde založené. Viete, že je niekde v skrinke s 200 ďalšími DVD, na ktorých ani neviete, čo máte uložené, hodené medzi 20 telefónmi, ktoré sú už nepoužiteľné vďaka novým technológiám. Váš počítač už ani len netuší, čo je to DVD drive, keďže sa DVD prestali vyrábať už niekoľko rokov dozadu.  Vaše vnúča vám sedí na kolenách a chce vidieť fotky jeho rodičov. Chce vedieť,  ako vyzerali, keď boli malé deti a jediné, čo mu môžete ukázať je malý kúsok plastu, ktorý je vám nanič. To ani nehovorím o prachu a škrabancoch, ktoré na ňom sú. A keďže instagram, facebook a im podobné začali za ich používanie pýtať peniaze, vykašľali ste sa aj na to už pred rokmi.

Naša  generácia je asi najfotografovanejšia v histórii, no o 10 rokov ale pravdepodobne nebude mať ani 10 percent  z fotografií, ktoré sa vytvorili a ostali niekde na diskoch alebo v telefónoch.

Veď áno, vtedy to nebolo dôležité, lebo fotky boli všade. Digitálne fotky boli lacné, každý mal foťák alebo smartphone a fotilo sa každý deň....tlač fotografií sa nezdala dôležitá.

Ale viete čo? Stratené spomienky sú tie najdrahšie.